BIG Ostróda
Lokalizacja: Ostróda
Data: 2024
Faza: projekt budowlany i wykonawczy | realizacja
Inwestor: Acteeum
Zespół projektowy:
mgr inż. arch. Grzegorz Czuchra
mgr inż. arch. Stanisław Nesterski
mgr inż. arch. Estera Czarniecka
mgr inż. arch. Łukasz Czuchra
mgr inż. arch. Magdalena Greń-Półtorak
mgr inż. arch. Ewa Gutman
mgr inż. arch. Dariusz Nawałka
mgr inż. arch. Malwina Radecka
mgr inż. arch. Joanna Skoczeń
mgr inż. arch. Katarzyna Wójcik-Witusińska
Opis:
Projekt zakładał realizację nowoczesnego, jednokondygnacyjnego budynku handlowo-usługowego, zaprojektowanego z myślą o funkcjonalności i wysokiej jakości architektury. Bryła budynku oparta została na prostej, horyzontalnej formie z lekkimi przełamaniami elewacji i efektownym, dwupoziomowym zadaszeniem nad głównym wejściem. Duże przeszklenia od strony parkingu podkreślają otwartość i nowoczesny charakter obiektu, zapewniając jednocześnie naturalne doświetlenie wnętrz.
Otoczenie budynku tworzy starannie zaprojektowana przestrzeń wspólna – z parkingiem, zielenią i elementami małej architektury – sprzyjająca komfortowemu użytkowaniu.
Elewacje wykonano z materiałów o wysokiej jakości technicznej i estetycznej – w tonacjach szarości zestawionych ze szkłem i elementami aluminiowymi. Projekt wpisuje się w lokalny kontekst urbanistyczny, łącząc prostotę formy z nowoczesną estetyką i dbałością o detal.